Orli proti Drakům

Datum: 2.8.2019 | Autor: Jiří Vlach

O minulém víkendu skončila nadstavba Extraligy a její vítěz Arrows Ostrava už netrpělivě očekávají svého soupeře do finálové Czech Series. Můžou si vybírat ze dvou týmů: o účast ve finále se totiž střetnou Eagles Praha a mnohonásobní čeští mistři Draci Brno.

Lepší umístění v nadstavbě a tím i výhodu prvního domácího zápasu si v nadstavbě vybojovali Eagles (15-5), kteří si vcelku jasně pohlídali druhou pozici před letos (až) třetími Draky (11-9) a dokonce měli až do posledního zápasu nadstavby naději na přímý postup do finále místo ostravských Arrows. Nicméně to se nakonec nestalo a Eagles se budou muset do finále probojovat přes těžkou sérii proti Drakům. Draci se budou snažit prodloužit jejich šňůřu 24 finálových účastí v řadě, pro Eagles to naopak bude snaha o první finále od roku 2012 a celkově jejich 5. finále v moderní historii extraligy.

Podle letmého pohledu na tabulku by se mohlo zdát, že Eagles budou ve Wild Card sérii lehkým favoritem, ovšem nenechte se zmást. Ze sedmi vzájemných zápasů v letošní sezoně jich Draci vyhráli pět, ten poslední před dvěma týdny v Praze dokonce rozdílem 13:3 a kromě jednoho zápasu skórovali pokaždé proti nadhazovačům Eagles alespoň 6 bodů. 

 

vzájemné zápasy: výhry OPS ERA
Draci Brno 5 .850 3.98
Eagles Praha 2 .654 7.17

 

Při srovnání celkových statistik na pálce jsou na tom oba týmy velmi podobně. Oba táhne výrazná osobnost, ať už je to Matěj Hejma (16 HR, 62 RBI) v Eeagles, nebo Zach Wilson (12 HR, 54 RBI) v Dracích. Na homeruny vedou Eagles 43:30, v RBI jsou zase lepší Draci 287:251. 

Největší rozdíl (a také důvod, proč považuji Draky za možná největší favority na titul) je však v množství kvalitních nadhazovačů. Draci mohou vybírat z jmen jako Peter Moylan, Radim Chroust, John Hussey, Petr Minařík, Martin SchneiderLukáš Hlouch nebo Ondřej Furko. To je síla, ze které jde oprávněný respekt. Ne nadarmo se říká, že zápasy playoff se vyhrávají především nadhozem a kdo bude chtít porazit Draky v playoff sérii, bude muset předvést excelentní výkony na pálce, tak jako například v loňském finále Arrows Ostrava.

Eagles porazit Draky rozhodně umí, dokážou to ale dvakrát ze tří zápasů? Uvidíme už o tomto víkendu!