Třebíč Nuclears - preview 2019

Datum: 13.3.2019 | Autor: Jiří Vlach

Toto je další z našich předsezonních preview nového ročníku české extraligy 2019. Až do konce března Vám postupně budeme přinášet stručná preview jednotlivých extraligových týmů v pořadí od posledního týmu k vítězným Arrows Ostrava, tentokrát bude řeč o třebíčských Nuclears.

Třebíč Nuclears za sebou mají dvě sezony v extralize a vypadá to, že se už definitivně zbavili nálepky "nováčka" extraligy. Nechybělo mnoho a v minulé sezoně mohli v Třebíči hrát playoff nadstavbu o titul. Po prvních 11 kolech měli na kontě 8 výher, jenže z dalších 16 zápasů vyhráli pouze jediný a nadstavba jim nakonec protekla mezi prsty kvůli horším vzájemným zápasům s pražským Tempem. Nuclears mají jednoznačně nejmladší kádr v extralize a proto spoléhají na americké importy, ať už to byli v roce 2017 Devon BarkerWesley Judish nebo Reece GreeneDaniel Cameron v roce 2018. Nuclears jsou navíc jediným třebíčským sportovním týmem v extralize a proto si mohou užívat také tradičně slušné podpory diváků na stadionu Na Hvězdě.

Minulá sezona

ZČ: 9 W - 18 L (33,3%), 7.místo

baráž: 11 W - 3 L (78,6%), 1.místo

 

Top hráči základní části

  Jméno WAR
1. Reece Green, P 1,5
2. Daniel Cameron, C IF 1,3
3. Lukáš Hlouch, P 1,3
4. Derron Davis, IF 0,9
5. Zdeněk Kutílek, OF 0,6

 

3 up, 3 down

  • Třebíč má nejmaldší tým v extralize, plný mladých nadějných hráčů, mezi nimiž září zejména Lukáš Hlouch. Ve svých 17 letech patřil mezi extraligovými nadhazovači k lepšímu průměru a dokonce nakoukl i do dospělé reprezentace. Stejně tak i o půl roku mladší spojka Marek Krejčiřík patří do české reprezentace (do 18 let).
  • To, že má Třebíče mladý tým s sebou však přináší i svoji temnou stránku a tou je nezkušenost a chyby v obraně. V sezonách 2017 i 2018 měli Nuclears největší počet chyb v poli v extralize ze všech týmů, konkrétně 86 a 71. Zde je obrovský prostor pro zlepšení a v Třebíči to jistě ví.
  • Nezkušenost kádru Nuclears tradičně vyrovnávají importy ze zámoří, ať už to byli v roce 2017 Devon Barker a Wesley Judish nebo Reece Greene a Daniel Cameron o rok později. Vloni měli Nuclears na soupisce dokonce sedm Američanů, výrazně nejvíce ze všech extraligových týmů. Na celkových 6,8 WAR na pálce a na nadhozu v základní části se importi Třebíče podíleli na zhruba 4,0 WAR, tedy z 60%.

 

X faktor

Mládí. Průměrný věk pálkařů byl vloni v extralize 24,8 let, na nadhozu potom 24,4 let. Průměrný věk pálkařů Třebíče činil 22,9 let a průměrný věk nadhazovačů pouze 21,4 let. Obě hodnoty byly nejnižší z celé extraligy. Nyní bude záležet na tom, jakým směrem se bude další vývoj hráčů Třebíče ubírat, ale s ohledem na to, jak mladé je jádro týmu a jak profesionálně celý tým navenek působí, vypadá budoucnot pro Třebíč Nuclears velmi optimisticky. 

 

Nejlepší scénář

Mladé jádro českých hráčů doplněné tradičně silnou a početnou skupinou Američanů se bude zlepšovat i v třetí extraligové sezoně a poháněni slušným diváckým zájmem tentokrát v závěru základní části nezkolabují a postoupí poprvé do nadstavby extraligy pro 6 nejlepších týmů.

 

První domácí zápas

30.března, 14:00, vs. Eagles Praha