Sezona 2026
2026 - Play off
Fáze playoffF = fináleSF = semifináleČF = čtvrtfináleN = nadstavba ZČFáze | Vítěz v závorce bilance ze základní částiVítěz | Wins počet vítězství týmu v sérii play offW | Losses počet proher týmu v sérii play offL | Poražený v závorce bilance ze základní částiPoražený |
|---|---|---|---|---|
| F | Cardion Hroši Brno (22-13) | 4 | 3 | Kotlářka Praha (26-9) |
| SF | Cardion Hroši Brno (22-13) | 3 | 1 | Draci Brno (21-14) |
| SF | Kotlářka Praha (26-9) | 3 | 0 | Eagles Praha (19-16) |
2026 - pořadí základní části
Pořadí v základní částiPoř. | Tým název týmuTým | Wins počet vítězství týmu v extralizeW | Losses počet proher týmu v extralizeL | Winning % procento vyhraných zápasů týmu v extralizeWin% | Games Behind kolik výher tým ztrácí na první tým tabulkyGB | Pythagorean Wins/Losses = kolik zápasů navíc by měl tým vyhrát a prohrát podle skórovaných a obdržených runůPyth = R^2 / (R^2 + R-^2)Pyth | Luck "Štěstí" týmu v sezoně; uvádí o kolik výher více či méně tým získal na základě poměrů skŕovaných a obdržených doběhůLuck = W - PythWLuck |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1. | Kotlářka Praha | 26 | 9 | 74,3% | 0.0 | 24-11 | 2 |
| 2. | Cardion Hroši Brno | 22 | 13 | 62,9% | 4.0 | 23-12 | -1 |
| 3. | Draci Brno | 21 | 14 | 60,0% | 5.0 | 23-12 | -2 |
| 4. | Eagles Praha | 19 | 16 | 54,3% | 7.0 | 18-17 | 1 |
| 5. | Třebíč Nuclears | 18 | 17 | 51,4% | 8.0 | 19-16 | -1 |
| 6. | Sokol Hluboká | 16 | 19 | 45,7% | 10.0 | 19-16 | -3 |
| 7. | Arrows Ostrava | 11 | 24 | 31,4% | 15.0 | 12-23 | -1 |
| 8. | SaBaT Praha | 7 | 28 | 20,0% | 19.0 | 5-30 | 2 |
2026 - základní část - pálka
Tým název týmuTým | Věk průměrný věk pálkařůVěk | Games počet zápasů, které tým odehrál v extralizeG | Runs počet skórovaných doběhů týmu v extralizeR | Runs Against počet doběhů skórovaných proti týmu v extralizeR- | Skóre rozdíl ve skóre týmu v extralize+/- | At Bats počet účastí na pálceAB | Hits počet úspěšných odpalů týmu v extralizeH | Doubles počet úspěšných dvojmetových odpalů týmu v extralize2B | Triples počet úspěšných trojmetových odpalů týmu v extralize3B | Homeruns počet homerunů týmu v extralizeHR | Runs Batted In počet stažených doběhů týmu v extralizeRBI | Stolen Bases počet úspěšně ukradených met týmu v extralizeSB | Caught Stealing = počet neúspěšných krádeží metCS | Extra-base Hits počet úspěšných vícemetových odpalů týmu v extralizeXBH = 2B+3B+HR XBH | Bases on Ballspočet met zdarma pro pálkaře týmu v extralizeBB | Strikeoutspočet strikeoutů týmu v extralizeSO | Batting Average = pálkařský průměr AVG = H / AB AVG | On-Base Percentage = procentuální úspěšnost dostávání se na mety OBP = (H+BB+HP) / (AB+BB+HP+SF)OBP | Slugging Percentage = průměrná délka jednoho odpalu na každé AB SLG = (1B+2*2B+3*3B+4*HR) / AB), (nebo také SLG = TB/AB) SLG | On-Base Plus Slugging Percentage = OBP sečtené se SLG, vyjadřuje jak často a jak tvrdě hráč úspěšně odpálí OPS = OBP + SLG OPS | Offensive Wins Above Replacement = index vyjadřující počet vítězství, které pálkaři přinesli svými výkony svému týmu v extralize na pálce a na metách (užitečnost pálkařů) oWAR = bWAR + rWARoWAR | Wins Above Replacement = index vyjadřující počet vítězství, které hráči přinesli svému týmu v extralize (užitečnost hráčů) skládá se z WAR pro pálkaře a nadhazovače WAR = oWAR + pWARWAR |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Kotlářka Praha | 23,9 | 35 | 268 | 181 | +87 | 1 199 | 335 | 60 | 12 | 43 | 239 | 69 | 18 | 115 | 175 | 263 | 0.279 | 0.387 | 0.457 | 0.844 | 13.2 | 19.7 |
| Cardion Hroši Brno | 24,2 | 35 | 195 | 143 | +52 | 1 183 | 325 | 64 | 4 | 26 | 174 | 27 | 7 | 94 | 115 | 261 | 0.275 | 0.346 | 0.402 | 0.747 | 9.4 | 16.9 |
| Draci Brno | 23,6 | 35 | 243 | 177 | +66 | 1 154 | 313 | 50 | 10 | 19 | 209 | 71 | 17 | 79 | 191 | 258 | 0.271 | 0.386 | 0.381 | 0.768 | 12.1 | 18.8 |
| Eagles Praha | 22,2 | 35 | 195 | 192 | +3 | 1 160 | 277 | 52 | 9 | 24 | 161 | 68 | 20 | 85 | 156 | 298 | 0.239 | 0.341 | 0.361 | 0.702 | 7.9 | 15.1 |
| Třebíč Nuclears | 21,9 | 35 | 218 | 198 | +20 | 1 221 | 338 | 42 | 7 | 14 | 183 | 51 | 12 | 63 | 158 | 272 | 0.277 | 0.369 | 0.357 | 0.726 | 10.4 | 16.0 |
| Sokol Hluboká | 24,7 | 35 | 195 | 184 | +11 | 1 177 | 311 | 52 | 7 | 26 | 164 | 53 | 10 | 85 | 123 | 291 | 0.264 | 0.354 | 0.387 | 0.741 | 9.2 | 16.3 |
| Arrows Ostrava | 24,2 | 35 | 173 | 239 | -66 | 1 172 | 283 | 54 | 1 | 16 | 155 | 27 | 18 | 71 | 156 | 313 | 0.241 | 0.337 | 0.330 | 0.667 | 5.3 | 7.5 |
| SaBaT Praha | 22,2 | 35 | 115 | 286 | -171 | 1 094 | 244 | 46 | 6 | 11 | 93 | 36 | 20 | 63 | 98 | 278 | 0.223 | 0.295 | 0.306 | 0.601 | 2.8 | 3.8 |
2026 - základní část - nadhoz
Tým název týmuTým | Věk průměrný věk pálkařůVěk | Games počet zápasů, které tým odehrál v extralizeG | Wins počet vítězství týmu v extralizeW | Losses počet proher týmu v extralizeL | Winning % procento vyhraných zápasů týmu v extralizeWin% | Pythagorean Wins/Losses = kolik zápasů by měl tým vyhrát a prohrát podle skórovaných a obdržených runůPyth = R^2 / (R^2 + R-^2)Pyth | Innings Pitched = počet odházených směn nadhazovačemIP | Strikeouts = počet strikeoutůK | Bases on Balls (Walks) = počet met zdarma umožněných soupeřiBB | Strikeouts to Walks ration = počet strikeoutů na jednu metu zdarmaK/BB | Earned Runs Average = průměrný počet runů, které nadhazovači týmu umožní soupeřům za 9 směnERA = ER / IP * 9ERA | Starters ERA průměrný počet runů, které starteři týmu umožní soupeřům za 9 směnSpERA | Relievers ERA průměrný počet runů, které relieveři týmu umožní soupeřům za 9 směnRpERA | Walks and Hits per Inning = počet met zdarma a odpalů umožněných soupeři průměrně za jednu směnuWHIP = (BB + H) / IPWHIP | Saves = počet úspěšně uzavřených zápasů, ve kterých nadhazovačův tým těsně vyhrálSV | Complete Games = počet kompletně odházených zápasů nadhazovačem bez vystřídání jiným nadhazovačemCG | Left on Base % = (H+BB+HBP−R) / (H+BB+HBP−(1.4*HR)) × 100 LOB% | Fielding Independent Pitching = Statistika podobná ERA, která bere v úvahu jen strikeouty, mety zdarma, trefené pálkaře nadhozem a umožněné soupeřovy homeruny (tedy faktory, na které má nadhazovač přímý vliv, bez ohledu na obranu jeho týmu)FIP = ((13*HR)+(3*(BB+HBP))-(2*K))/IP + FIP konstanta FIP | Pitching Wins Above Replacement = index vyjadřující počet vítězství, které nadhazovači přinesli svými výkony svému týmu v extralize (užitečnost nadhazovačů) - pouze od r.2008pWAR | Errors = chyby v obraně v poliE | Defensive Efficiency = vyjadřuje poměr, v jakém jsou odpaly uvedené do hry zahrané obranou jakou outyDEF = 1 - (H-HR) / (AB-SO-HR+SH+SF)DEF | Double Plays = počet zahraných double plays v obraně v poliDP | Defensive Wins Above Replacement = index vyjadřující počet vítězství, které přinesli hráči v poli svými výkony svému týmu v extralize (užitečnost obrany v poli) - pouze od r.2008dWAR | Wins Above Replacement = index vyjadřující počet vítězství, které hráči přinesli svému týmu v extralize (užitečnost hráčů) skládá se z WAR pro pálkaře a nadhazovače WAR = oWAR + pWARWAR |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Kotlářka Praha | 21,7 | 35 | 26 | 9 | 74.3% | 2 | 305.0 | 289 | 169 | 1.71 | 4.49 | 4.66 | 4.33 | 1.402 | 3 | 1 | 64.3% | 4.78 | 4.8 | 67 | 0.724 | 19 | 1.7 | 19.7 |
| Cardion Hroši Brno | 24,4 | 35 | 22 | 13 | 62.9% | -1 | 299.0 | 296 | 135 | 2.19 | 3.76 | 4.42 | 3.11 | 1.323 | 3 | 0 | 70.0% | 4.16 | 5.9 | 39 | 0.704 | 17 | 1.5 | 16.9 |
| Draci Brno | 25,7 | 35 | 21 | 14 | 60.0% | -2 | 304.0 | 277 | 113 | 2.45 | 4.06 | 3.92 | 3.72 | 1.373 | 9 | 0 | 63.5% | 4.08 | 6.4 | 58 | 0.682 | 22 | 0.4 | 18.8 |
| Eagles Praha | 24,5 | 35 | 19 | 16 | 54.3% | 1 | 313.0 | 294 | 121 | 2.43 | 4.51 | 3.61 | 5.65 | 1.377 | 8 | 3 | 62.0% | 4.14 | 6.7 | 64 | 0.688 | 8 | 0.5 | 15.1 |
| Třebíč Nuclears | 22,4 | 35 | 18 | 17 | 51.4% | -1 | 314.0 | 283 | 155 | 1.83 | 4.67 | 4.74 | 5.52 | 1.560 | 5 | 0 | 64.0% | 4.31 | 5.7 | 47 | 0.661 | 19 | -0.1 | 16.0 |
| Sokol Hluboká | 23,1 | 35 | 16 | 19 | 45.7% | -3 | 302.0 | 348 | 135 | 2.58 | 4.41 | 3.83 | 5.36 | 1.320 | 1 | 2 | 63.6% | 4.45 | 5.7 | 50 | 0.705 | 8 | 1.3 | 16.3 |
| Arrows Ostrava | 23,3 | 35 | 11 | 24 | 31.4% | -1 | 302.0 | 221 | 134 | 1.65 | 6.11 | 6.75 | 5.58 | 1.679 | 3 | 0 | 61.4% | 5.57 | 2.6 | 61 | 0.664 | 16 | -0.3 | 7.5 |
| SaBaT Praha | 22,5 | 35 | 7 | 28 | 20.0% | 2 | 281.0 | 225 | 208 | 1.08 | 7.33 | 6.88 | 7.86 | 1.876 | 1 | 0 | 52.6% | 6.03 | 1.0 | 74 | 0.680 | 19 | 0.0 | 3.8 |
2026 - Playoff - pálka
Tým název týmuTým | Věk průměrný věk pálkařůVěk | Games počet zápasů, které tým odehrál v playoff/nadstavběG | Runs počet skórovaných doběhů týmu v playoff/nadstavběR | Runs Against počet doběhů skórovaných proti týmu v playoff/nadstavběR- | Skóre rozdíl ve skóre týmu v playoff/nadstavbě+/- | At Bats počet účastí na pálceAB | Hits počet úspěšných odpalů týmu v playoff/nadstavběH | Doubles počet úspěšných dvojmetových odpalů týmu v playoff/nadstavbě2B | Triples počet úspěšných trojmetových odpalů týmu v playoff/nadstavbě3B | Homeruns počet homerunů týmu v playoff/nadstavběHR | Runs Batted In počet stažených doběhů týmu v playoff/nadstavběRBI | Stolen Bases počet úspěšně ukradených met týmu v playoff/nadstavběSB | Extra-base Hits počet úspěšných vícemetových odpalů týmu v playoff/nadstavběXBH = 2B+3B+HR XBH | Bases on Ballspočet met zdarma pro pálkaře týmu v playoff/nadstavběBB | Strikeoutspočet strikeoutů týmu v playoff/nadstavběSO | Batting Average = pálkařský průměr AVG = H / AB AVG | On-Base Percentage = procentuální úspěšnost dostávání se na mety OBP = (H+BB+HP) / (AB+BB+HP+SF)OBP | Slugging Percentage = průměrná délka jednoho odpalu na každé AB SLG = (1B+2*2B+3*3B+4*HR) / AB), (nebo také SLG = TB/AB) SLG | On-Base Plus Slugging Percentage = OBP sečtené se SLG, vyjadřuje jak často a jak tvrdě hráč úspěšně odpálí OPS = OBP + SLG OPS |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cardion Hroši Brno | 26,9 | 11 | 60 | 43 | +17 | 393 | 110 | 12 | 2 | 10 | 58 | 3 | 24 | 31 | 67 | 0.280 | 0.337 | 0.397 | 0.734 |
| Kotlářka Praha | 24,0 | 10 | 60 | 37 | +23 | 326 | 83 | 11 | 2 | 12 | 49 | 14 | 25 | 42 | 92 | 0.255 | 0.359 | 0.411 | 0.770 |
| Draci Brno | 25,1 | 6 | 31 | 30 | +1 | 212 | 58 | 7 | 1 | 2 | 27 | 5 | 10 | 30 | 57 | 0.274 | 0.371 | 0.344 | 0.715 |
| Eagles Praha | 23,3 | 5 | 7 | 48 | -41 | 148 | 30 | 3 | 0 | 1 | 7 | 5 | 4 | 11 | 48 | 0.203 | 0.259 | 0.243 | 0.503 |
2026 - Playoff - nadhoz
Tým název týmuTým | Věk průměrný věk pálkařůVěk | Games počet zápasů, které tým odehrál v playoff/nadstavběG | Wins počet vítězství týmu v playoff/nadstavběW | Losses počet proher týmu v playoff/nadstavběL | Winning % procento vyhraných zápasů týmu v extralizeWin% | Pythagorean Wins/Losses = kolik zápasů by měl tým vyhrát a prohrát podle skórovaných a obdržených runůPyth = R^2 / (R^2 + R-^2)Pyth | Innings Pitched = počet odházených směn nadhazovačemIP | Strikeouts = počet strikeoutůK | Bases on Balls (Walks) = počet met zdarma umožněných soupeřiBB | Strikeouts to Walks ration = počet strikeoutů na jednu metu zdarmaK/BB | Earned Runs Average = průměrný počet runů, které nadhazovači týmu umožní soupeřům za 9 směnERA = ER / IP * 9ERA | Starters ERA průměrný počet runů, které starteři týmu umožní soupeřům za 9 směnSpERA | Relievers ERA průměrný počet runů, které relieveři týmu umožní soupeřům za 9 směnRpERA | Walks and Hits per Inning = počet met zdarma a odpalů umožněných soupeři průměrně za jednu směnuWHIP = (BB + H) / IPWHIP | Saves = počet úspěšně uzavřených zápasů, ve kterých nadhazovačův tým těsně vyhrálSV | Complete Games = počet kompletně odházených zápasů nadhazovačem bez vystřídání jiným nadhazovačemCG | Left on Base % = (H+BB+HBP−R) / (H+BB+HBP−(1.4*HR)) × 100 LOB% | Errors = chyby v obraně v poliE | Defensive Efficiency = vyjadřuje poměr, v jakém jsou odpaly uvedené do hry zahrané obranou jakou outyDEF = 1 - (H-HR) / (AB-SO-HR+SH+SF)DEF | Double Plays = počet zahraných double plays v obraně v poliDP |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cardion Hroši Brno | 25,2 | 11 | 7 | 4 | 63.6% | 0 | 99.0 | 105 | 50 | 2.10 | 3.27 | 3.61 | 2.92 | 1.343 | 2 | 0 | 74.9% | 17 | 0.704 | 5 |
| Kotlářka Praha | 23,4 | 10 | 6 | 4 | 60.0% | -1 | 87.0 | 69 | 27 | 2.56 | 2.79 | 2.40 | 4.50 | 1.241 | 1 | 1 | 75.2% | 9 | 0.725 | 5 |
| Draci Brno | 28,2 | 6 | 3 | 3 | 50.0% | 0 | 52.1 | 46 | 15 | 3.07 | 4.15 | 4.73 | 4.42 | 1.420 | 1 | 0 | 64.8% | 11 | 0.655 | 2 |
| Eagles Praha | 25,6 | 5 | 0 | 5 | 0.0% | 0 | 38.8 | 44 | 22 | 2.00 | 9.51 | 9.23 | 8.18 | 2.062 | 0 | 0 | 50.1% | 8 | 0.590 | 3 |