Ercoli vs. Jaime - TOP6 a play-off

Datum: 13.12.2022 | Autor: Ondra Dohnal

Pod skvělým letošním výsledkem brněnských Hrochů je velkou měrou podepsaný také Lukáš Ercoli, který zaznamenal skvělou sezónu a dotáhl svým nadhozem Hrochy až do finále, kde podlehli městskému rivalovi Drakům Brno. Ve finálové sérii se však představili dva excelentní nadhazovači - kromě Lukáše Ercoliho ještě Juan Jaime. Pojďme se blíže podívat na na jejich statistiky nadstavby a play off:

Juan Jaime - cena pro playoff MVP - nastoupil do 13 zápasů a připsal si 9 výher a jedinou prohru. Celkově odházel 60,3 směn s ERA 1,04 a rozdal 92 strikeoutů, daroval 23 met zdarma a odpálilo proti němu 27 pálkařů. Díky těmto skvělým číslům svítí v kolonce statistiky ER - doběhy hráčů - pouze číslo 7.

Lukáš Ercoli - cena pro nejlepšího nadhazovače play-off - nastoupil do 9 zápasů a připsal si 4 výhry proti jediné prohře s číslem ERA 3,06 v 50 směnách. Rozdal 45 strikeoutů na 15 met zdarma. Prosadilo se proti němu 45 pálkařů a ukazatel ER ukazuje číslo 17. V samotném finále, proti sobě s Jaimem nastoupili v prvním zápase, kde však Jaime pouze dohazoval zápas.

Oba mají ve finále tři starty na kopci, ER má však Jaime poloviční (3 oproti 6 na straně Ercoliho). Číslo ERA je pak průměrně u Jaimeho 1,04 a u Ercoliho 2,18. Oba nadhazovači předvedli skvělé výkony a zajisté i s jejich přičiněním došly oba týmy až do finále. Za své výsledky si Lukáš Ercoli vysloužil cenu Nejlepší hráč play off. Je otázkou, zda-li by si ji nezasloužil více za své výsledky Juan Jaime, ČBA však tyto ocenění neuděluje zahraničním hráčům (narozdíl od ceny MVP) a celkový přínos Lukáše Ercoliho mohl být pro Hrochy důležitější než přínos Jaimeho pro Draky...