Nasty pitches vol.1

Datum: 31.5.2022 | Autor: Jiří Vlach

Pokud sledujete americkou Major League, možná jste už na webu narazili na články, které shrnují nejlepší nadhozy z aktuálních zápasů, jako je třeba tento. S rozvojem streamovaných zápasů z české Extraligy už není důvod, abychom si nemohli dopřát stejné povyražení i u nás. Pojďme tedy přímo na věc!

Juan Jaime - curveball

 

Juan Jaime je zatím bezesporu největší nadhazovačská hvězda Extraligy. Hráč s 18 zápasy v MLB ve svém životopise hned od první směny na českých hřištích ukazuje, proč se dostal až do nejlepší ligy světa. Proti Hrochům Brno v neděli držel až do 6. směny naději na (zkrácenou) perfect game a to díky super rychlým fastballům a této neskutečné točce.

Tomáš Ondra - fastball

 

Po několika sezonách v zahraničí se Tomáš Ondra vrátil zpět do české Extraligy. V necelých 4 směnách v nedělním utkání proti Drakům Brno neumožnil svým soupeřům ani jeden doběh, k čemuž přidal tři strikeouty, hlavně díky svým stoupajícím rychlým fastballům, jako byl například tento.

Matěj Brabec - changeup

 

Technika se sice v baráži o udržení v Extralize spoléhá zejména na svoje zahraniční importy, ale Matěj Brabec, jakožto klubový trenér nadhazovačů, rozhodně nechce zůstat pozadu. Některé jeho changeupy proti Hluboké byly doslova výstavní!

Ethan Skuija - curveball

 

Asi vás nepřekvapí, že v tomto přehledu vidíte nadhazovače Tempa Praha Ethana Skuiju. Z jeho fastballů a sliderů se dá vyrábět neomezené množství gifů, mně ale uplynulý víkend zaujaly jeho curvebally, které zejména ke konci svého představení v Třebíči házel velmi často.

Ryan Johnson - curveball

 

Po tom, co kvůli zranění odstoupil z utkání proti Tempu Orlando Romero, naskočil jako jeho náhradník Ryan Johnson, který si během necelých 3 směn připsal 3 strikeouty a nedopustil žádný další doběh Tempa. I s jeho curvebally měli pálkaři Tempa plné ruce práce.

---------

Pokud Vám v tomto přehledu nějaký konkrétní nadhoz chybí, napište mi o něm v komentářích zde, na facebooku, mailem, případně napřímo na našem baseballovém fóru na Discordu!