Nasty pitches 23/11

Datum: 27.7.2023 | Autor: Jiří Vlach

Jsme na konci nadstavby pro 6 nejlepších týmů a před sebou máme dvě semifinálové série, pojďme se tedy podívat na výběr z nejlepších nadhozů uplynulého týdne!

Jak dopadlo naše hlasování minulý týden? Dobře, chápu, že jsou prázdniny, ale jen 3 hlasy?? Možná se stala chyba někde na mé straně, ale výhra 2:1 pro Ichigeho je každopádně historické minimum :).

A které nadhozy jsme pro vás vybrali tento týden?

Lukáš Ercoli - curveball

 

Nadhazovač Hrochů Brno Lukáš Ercoli (4-9, 6.94 ERA) zatím nenavázal na skvělé výkony z loňské sezony, které ho vynesli až na World Baseball Classic jako startera jednoho ze čtyř našich zápasů. Přesto je stále důležitým členem hroši rotace a měli bychom ho zřejmě vidět znovu v semifinále Extraligy proti Tempu, poku tedy to stihne před druhou letošní návštěvou Japonska... 

Alec Lemmon - changeup

 

Američana z Hluboké Aleca Lemmona (3-5, 5.07 ERA) už bohužel v poslední fázi sezony neuvidíme, protože Hluboká letos zůstala za branami semifinále a skončila na 6. místě Extraligy. Uvidíme, jaká bude jeho budoucnost a jestli se do Čech vrátí i příští rok na svoji již čtvrtou sezonu, ale pokud ne, jeho nádherné changeupy nám budou hodně chybět! 

Albert Pražák - fastball

 

Čerstvě 18 letý Albert Pražák (5-3, 4.89 ERA) z Eagles má v této sezoně na kontě 2 Kvalitní starty, tedy zápasy s alespoň 6 směnami a méně než 3 povolenými doběhy. Oba dva přišly proti obhájcům titulu Drakům Brno a hádejte, na koho narazí Eagles v semifinále... 

Viktor Sedláček - slider

 

Viktor Sedláček (4-4, 6.67 ERA) je sice o něco málo starší než Pražák, ale svoji průlomovou sezonu si odbyl až letos a to nejlepší si nechal na konec: proti Tempu hodil 7 směn s 9 strikeouty, což je jeho nové kariérní maximum, stejně jako 16 prošvihnutých striků a zápasové skóre 50. Pokud dokáže přidat k takovýmto sliderům z nižšího bodu odhodu i rychlý stoupavý fastball, pak může být pro pálkaře v příštích sezonách opravdu hodně nepříjemný! 

Matěj Pláteník - fastball

 

A na závěr jeden strikeout i od Matěje Pláteníka (0-0, 4.31 ERA), prvometaře Tempa, který se v této sezoně představil na kopci ve třech utkáních a nevedl si vlastně vůbec špatně. Naposledy proti Hrochům z toho byly 3 strikeouty, 1 meta zdarma a 2 povolené doběhy za necelé 4 směny. Jeho fastball, maskovaný tak trochu za changeup, může být pro soupeře nepříjemnou hádankou k rozluštění.

---------

Pokud Vám v tomto přehledu nějaký konkrétní nadhoz chybí, napište mi o něm v komentářích zde, na facebooku, mailem, případně napřímo na našem baseballovém fóru na Discordu!