Nasty pitches 23/5

Datum: 10.5.2023 | Autor: Jiří Vlach

Základní část Extraligy finišuje do svého závěru a o příštím víkendu nás čekají zejména důležité série v boji o TOP-6 mezi Tempem a Arrows a mezi Sokolem a Technikou, po kterých už možná budeme znát složení celé šestice, která bude pokračovat dál v bojích o extraligový titul. 

A jak dopadlo naše hlasování minulý týden? Tomáš Ondra po svém dominantním výkonu proti Eagles zvítězil i v naší anketě, nakonec celkem jasně s téměř 45% hlasů:

Které nadhozy jsme pro vás vybrali tento týden?

Samuel Steigert - fastball

 

Eagles Praha sáhli k výměně importů na nadhozu a zdá se, že měli tentokrát úspěšnou ruku. Brzy 24 letý Němec Samuel Steigert svým nezvyklým stylem nadhazování nutil pálkaře Arrows ke špatným kontaktům a rychlým směnám, takže i přes 5 obdržených bodů vydržel na kopci celých 9 směn.  

David Mergans - curveball

 

David Mergans se po sezoně v druhé nejvyšší italské soutěži vrátil zpět do naší Extraligy a v týmu Draků Brno plní hlavně důležitou roli closera, teda nadhazovače pro těsné koncovky zápasů. V neděli například s pomocí své točky takto úspěšně zavřel zápas proti Hrochům.

Lukáš Hlouch- fastball

 

Lukáš Hlouch se před sezonou vrátil zpět do Třebíče, kde se opět vrátil do role startujícího nadhazovače. Jeho hlavní zbraní je fastball, který lítá rychlostmi okolo 90 mph (nebo 145 kilometrů v hodině, chcete-li). Minulý pátek proti Třebíči hodil kompletních 7 směn s 8 strikeouty a jen 2 povolenými doběhy.

Marek Minařík - fastball

 

A další 90+ mph fastball od reprezentačního nadhazovače, tentokrát od Marka Minaříka. Ten je po vynechání úvodu sezony zpět ve formě a jeho dominantí výkon (6.1 IP, 7 H, 1 ER, 1 BB, 7 K) pomohl Tempu k důležité výhře 13:1 nad Hlubokou.

Parker Thode - curveball

 

Výkony Parkera Thoda jsou letos zatím jako na houpačce, ale v sobotu proti Třebíči byl zrovna Parker skvělý. Vydržel na kopci až do 8. směny a držel Nuclears na uzdě zejména svými perfektními točkami. Technika je tak i díky jeho výkonu stále ve hře o postup do Top-6!

---------

Pokud Vám v tomto přehledu nějaký konkrétní nadhoz chybí, napište mi o něm v komentářích zde, na facebooku, mailem, případně napřímo na našem baseballovém fóru na Discordu!