Nasty pitches vol.6

Datum: 21.7.2022 | Autor: Jiří Vlach

Před semifinálovými zápasy, které rozhodnou o medailistech letošního ročníku české baseballové Extraligy, je tu poslední letošní díl výběru z těch nejlepších nadhozů, tak jak mi zrovna padly do oka. Vítěz tohoto kola postoupí do finále, kde se střetne s vítězi předchozích pěti kol v ultimátním závěrečném hlasování, jenž rozhodne o tom, který nadhoz se vám letos nejvíce líbil!

A Jak to dopadlo minule? 64 procent z vás hlasovalo pro neskutečnou točku Aleca Lemmona z Arrows Ostrava, který tak po zásluze zvítězil v 5. kole Nasty Pitches:

Které nadhozy jsem pro vás vybral tento týden?

Juan Jaime - curveball

 


Dominikánský nadhazovač Draků Brno Juan Jaime není v této rubrice nováčkem. Není se co divit, jelikož za více než 35 směn v české Extralize ještě neumožnil soupeřům doběh a připsal si 58 strikeoutů. V utkání proti Tempu si vytvořil osobní extraligový rekord s 12 strikeouty v 7 směnách a k tomu 19 prošvihnutí pálkařů Tempa.

Andrew Grieder - curveball

 

Andy Grieder, 26 letý Kanaďan z Eagles Praha, se pomalu stává pro svůj tým oporou, která dokáže vyhrávat důležité zápasy, jak se v posledních dvou týdnech ukázalo v utkáních proti Třebíči a Hrochům. Navíc mu nedělá problémy naskočit i do dvou utkání během jediného víkendu, což se může hodit obzvláště v playoff, které začne již příští víkend.

Ondřej Satoria - changeup

 

V nasty pitches jsme ještě neměli Ondřeje Satoriu, a tak je nejvyšší čas to napravit. Nemůžeme si vybrat jiný nadhoz, než tzv. Dělník™, neboli changeup. Satoria je česká stálice a jeden z našich nejspolehlivějších nadhazovačů, bohužel ani jeho výkony ostravský tým letos nezachránily a Satoriu tak poprvé po čtyřech letech určitě neuvidíme v Czech Series.

Kellen Croce - slider

 

Američan Kellen Croce, který hraje v naší Extralize již druhou sezonu, je jedním z hráčů, kteří chodí střídávě na pálku i na nadhoz. V našem přehledu je ale kvůli tomuto krásnému slideru. V utkání proti Arrows hodil tento 28 letý reliever Hrochů celkem 7 strikeoutů v pouhých 3 směnách a pálkaři Ostravy na něj nedokázali nalézt recept.

Lubomír Čuhel - changeup

 

A na závěr bonusový nadhoz od vzácného hosta naší rubriky. Generální manažer Tempa Praha Lubomír Čuhel totiž nadhazuje už jen ve výjimečných případech, hlavně aby uchránil ruce svých nadhazovačů za již rozhodnutého stavu, jako například před dvěma týdny proti Drakům Brno. To ale neznamená, že svými nadhozy nedokáže občas pálkaře soupeře pořádně nachytat!

---------

Pokud Vám v tomto přehledu nějaký konkrétní nadhoz chybí, napište mi o něm v komentářích zde, na facebooku, mailem, případně napřímo na našem baseballovém fóru na Discordu!