Nasty pitches - WBC edition

Datum: 28.9.2022 | Autor: Jiří Vlach

Je to přesně týden, co naši reprezentační baseballisté vybojovali senzační postup na World Baseball Classic 2023. Pojďme ještě chvíli zůstat na palubě hype vláčku, který už od minulé středy večer vozí všechny české baseballové fanoušky na vlně euforie!

Pokud bychom vymazali z paměti úvodní debakl proti Španělsku, pak naši nadhazovači měli ve zbytku turnaje výtečnou ERA 1,66. Podívejte se na ty nejpovedenější nadhozy v českém provedení a rozhodněte, který z nich se vám líbí nejvíc:

Lukáš Ercoli - curveball

 


Lukáš Ercoli se stal fantomem letošní extraligové sezony a jeho přestup do Hrochů Brno z Kotlářky Praha se ve výsledku ukázal jako skvělý krok také pro českou reprezentaci. V utkání proti Francii odházel 4 směny, během kterých se Francouzi nedostali do žádného tlaku a ani jednou neskórovali.

Daniel Padyšák - slider

 

Další odchovanec pražské Kotlářky Daniel Padyšák dostal důvěru od první směny zápasu s Německem. Mladý nadhazovač americké Charleston Southern University sice povolil Němcům 3-bodový homerun hned v první směně, ale pak se dostal do rytmu a vydržel na kopci až do poloviny utkání, kdy opouštěl hřiště za velmi příznivého stavu 7:3 pro Česko.

Michal Kovala - fastball

 

Mladý talent z ostravských Arrows Michal Kovala plnil v týmu roli dohazujícího nadhazovače a úspěšně uzavřel dvě ze tří našich výher na turnaji. V 18 letech už pomohl Ostravě k zisku titulu a nyní ukázal železné nervy na té nejvyšší reprezentační úrovni. Jeho fastball má rychlost okolo 90 mil za hodinu (cca 145 km/h) a dělal soupeřům značné obtíže.

Michal Kovala - slider

 

Nadhazování však není pouze jen o rychlosti, jde také o to pálkaře zmást a nalákat ho ke špatným rozhodnutím. K tomu výborně slouží Kovalův ostrý slider, jako například tento, kterým dostal český tým z nepříjemné situace v 5. směně zápasu proti Německu. Na prestižní americké univerzitě Georgia Tech musí být zatím ze svojí nové akvizice určitě nadšení.

Martin Schneider - slider

 

A na závěr samozřejmě nesmí chybět hrdina rozhodujícího utkání proti Španělsku Martin Schneider z Draků Brno. Další důkaz toho, že rychlost nadhozů není vše, protože jeho 82 mph fastbally patřily na turnaji k těm nejpomalejším. Přidejte k tomu ale precizní slider a changeup, všechno skvěle umístěné, a i takový tým, jako mělo na turnaji Španělsko, se dostane do úzkých. Schneider je už teď horký kandidát na to, aby se jednou dostal do české baseballové Síně slávy!

 

---------

Pokud Vám v tomto přehledu nějaký konkrétní nadhoz chybí, napište mi o něm v komentářích zde, na facebooku, mailem, případně napřímo na našem baseballovém fóru na Discordu!