Transfery 2024

Datum: 25.10.2023 | Autor: Jiří Vlach

update 15. listopadu 2023:

Na tomto místě najdete průběžně aktualizovaný přehled všech extraligových přestupů a podpisů před sezonou 2024:

Draci Brno

15. listopadu 2023:

+ IF/C Franklin Torres (Venezuela): 27 letý univerzál, který dokáže hrát na každé pozici v infieldu (včetně catchera), bude v sezoně 2024 pomáhat Drakům Brno. Draci by jako vítěz Extraligy měli působit v nově vznikající baseballové Eurolize a čeká je tak náročná sezona s několika výjezdy do zahraničí. Proto se dá očekávat, že budou před novou sezonou vehementně posilovat a Torres je prvním zahraničním hráčem, který by měl Draky posílit.

Torres strávil 7 sezon v Minor League, kde se pokoušel probít vzhůru systémem Los Angeles Angels. S Vojtěchem Menšíkem, který strávil u Angels část sezony 2022, se však nepotkal, jelikož u Angels skončil po sezoně 2021. Většinu svého působení strávil v nováčkovské Rookie lize, později pak byl stabilním hráčem v A lize a A+ lize. Podíval se dokonce na 13 utkání do Salt Lake City hrající AAA. Jeho příchod zřejmě znamená potvrzení toho, že v týmu Draků v příští sezoně nebude působit catcher Andres Angulo, u nějž se očekává jeho návrat do MiLB.

Hroši Brno

- LHP Lukáš Ercoli (Kotlářka)

Kotlářka Praha

25. října 2023:

+ LHP Lukáš Ercoli: 27 letý startující nadhazovač se vrací do Kotlářky Praha, se kterou v roce 2015 slavil jediný titul. Poslední dvě sezony strávil na hostování v týmu Hrochů Brno, kde zaznamenal svůj zatím největší průlom kariéry: v roce 2022 došel s Hrochy až do finále Extraligy a jeho výborné statistiky 2.29 ERA s 1.038 WHIP ho vynesly až do českého národního týmu. Během kvalifikace na World Baseball Classic 2023 nastoupil jako startující nadhazovač v zápase proti Francii, na hlavním turnaji v Tokiu pak startoval utkání proti Jižní Koreji.

Kotlářka po sestupu z Extraligy v roce 2021 omladila svůj tým a letos vyhrála baráž o Extraligu před Arrows Ostrava a Technikou Brno. Očekává se, že by se několik jejích odchovanců mohlo vrátit zpět a pomoci Kotlářce s nováčkovskou sezonou 2024. Ercoli je tak prvním z těchto navrátilců, dalšími pak mohou být například Ondřej Blažka nebo Matěj Vlach.