Třebíč Nuclears - preview 2024

Datum: 1.4.2024 | Autor: Jiří Vlach

Je fascinující sledovat, jak se tým z Třebíče každý rok více a více přibližuje české špičce. Nejen že vloni opět postoupili do nadstavby pro šest nejlepších týmů, ale až do posledních chvil drželi reálnou šanci na postup do semifinále Extraligy! Nakonec to Nuclears těsně nevyšlo, ale cíl pro tým z Vysočiny musí být tuto sezonu jasný: skončit v horní polovině tabulky a poprvé v historii si zahrát o extraligové medaile...

 

Pravděpodobná sestava

*hvězdičkou jsou označeni cizinci, tzv. "importi"

Sestava Třebíče od loňské sezony neprodělala žádné větší změny a měla by proto vypadat zhruba takto. O chytání se podělí Robin Vávra a Kamil Pejchal, střed vnitřního pole obstarají většinou Miroslav Křivánek a Jan Bilíček a ve vnějším poli bychom nejčastěji měli vidět trojici Malý - Jozek - Almadova. Síla Nuclears ale leží mezi nadhazovači: kromě těch, které vidíte na obrázku, jsou k dispozici ještě Lukáš Smejkal, Jake Rabinowitz, import Cameron Liss nebo mladý Filip Kollmann.

 

Minulá sezona

ZČ: 12 W - 9 L (57,1%), 2.místo

TOP6: 8 W - 12 L (40,0%), 5.místo

 

Top hráči základní části

  Jméno WAR
1. Ryan Johnson 2,5
2. Jake Rabinowitz 1,5
3. Pavel Jozek 1,1
4. Miroslav Křivánek 1,1
5. Lukáš Hlouch 1,0

  

3 up, 3 down

  • Minulá sezona byla pro Nuclears zatím tou nejlepší v klubové historii. V základní části se drželi stále blízko úplné špičky a skončili nakonec na 2. místě, v nadstavbě TOP6 pak byli až do poslední chvíle blízko postupu do semifinále, jen aby o něj přišli v úplně posledním hracím víkendu. Nakonec tak vyrovnali celkové 5. místo z roku 2022.
  • Kanaďan Ryan Johnson opět v dresu Třebíče řádil jak na pálce, tak na nadhozu a vedl týmové pořadí s 2,5 WAR. Přestože měl na své poměry trochu horší start do sezony jako nadhazovač, nakonec skončil s velice slušným 3.17 ERA a na pálce prožil svou zatím nejlepší sezonu s .371 AVG, 1.025 OPS, 6 HR a 41 RBI.
  • Volatilita výkonů je u mladých hráčů běžná a někdy může mít až extrémní podobu, jako v případě 17 letého Pavla Jozka. Ten prožil sezonu jako den a noc: v základní časi se mu dařilo vše, na co sáhl (.316 AVG, .924 OPS), aby pak v nadstavbě TOP6 přišel ústup na .195 AVG a .409 OPS. Všech jeho 12 vícemetových odpalů sezony přišlo už v základní části, stejně jako 17 z 18 stažených doběhů.

 

X faktor

Nadhoz Nuclears patřil mezi nejlepší v celé Extralize. přinejmenším v základní části, kde byl s 3.57 ERA téměř o celé 2 runy(!) lepší, než druhý nejlepší tým Draci Brno. Většinu směn Třebíče odházeli Jake Rabinowitz a Ryan Johnson, připojil se také Jeff Barto a v záloze za nimi pak číhalo trio Lukášů - Hlouch, Pacal a Smejkal. Tuto šestici doplnil ještě mladý reprezentant Filip Kollmann a v naprosto stejném složení bude hrát rotace Nuclears i letos.

Horší už to však bylo na pálce, kde Třebíči chybělo více silových pálkařů. Ze všech šesti týmů v nadstavbě TOP6 měli Nuclears nejméně odpálených homerunů, konkrétně 11. Navíc o všech jedenáct odpalů za plot se postarali pouze dva hráči: Ryan Johnson (6 HR) a Russell Strilchuk (5 HR)! Přesto Nuclears přivedli importa Brelanda Almadovu, který je spíše kontaktním pálkařem a za poslední tři sezony v nezávislých amerických ligách má na kontě pouze jediný homerun. Bude to Třebíči stačit na postup mezi nejlepší čtyřku soutěže?

 

Nejlepší scénář

Vloni semifinále jen těsně nevyšlo, ale proč by nemohlo vyjít letos? Tým je v podstatě ve stejném složení, hráči jsou o rok starší a zkušenější a budou mít v zádech skvělé domácí prostředí, které je v domácích večerních zápasech pod světly požene vstříc bojům o vysněné medaile.

 

První domácí zápas

12. dubna, 19:00, vs. Draci Brno

 

Příchody/Odchody

+ Breland Almadova. Cameron Liss, Viktor Wahlberg (importi), Lukáš Malý (Draci/hostování)

- Russell Strilchuk, Jeff Costello (import)

 

Reprezentanti

Hráči na ME 2023

Lukáš Hlouch, Jeff Barto, Jake Rabinowitz

Hráči na MS U18 2023

Jan Bilíček, Pavel Jozek, Filip Kollmann

 

Hráči v Americe

Tomáš Venhoda (Combine Academy HS)

 

*Pokud se Vám náš web líbí a navštěvujete nás pravidelně, budeme rádi, když nás podpoříte i na našem Patreonu. Děkujeme!