Nasty pitches vol.2

Datum: 6.6.2022 | Autor: Jiří Vlach

I když se o minulém týdnu hrálo jen pět extraligových utkání, stejně bylo z čeho vybírat do našeho druhého přehledu těch nejpovedenějších nadhozů z českých hřišť! Pokud vám první díl unikl, můžete se zpětně podívat zde.

A Jak to minule dopadlo? S 16 hlasy vyhrál fastball Tomáše Ondry, jen těsně před točkou Juana Jaimeho:

Které nadhozy jsem pro vás vybral tento týden?

Tomáš Duffek - changeup

 

Nadhazovačské eso Eagles Praha Tomáš Duffek si potřeboval spravit chuť po nepovedeném startu do nadstavby TOP-6 a to se mu v sobotním utkání proti Tempu povedlo. Soupeře deptal zejména svou kombinací fastball/changeup, kdy držel pálkaře Tempa mimo rytmus a ti tak často švihali do prázdného prostoru, jako v tomto případě.

Jon Kennedy - curveball

 

V tomto přehledu nesmíme opomenout ani vysokého leváka z Austrálie hrajícího za brněnské Hrochy Jona Kennedyho. Nejenže svými dlouhými končetinami přesně trefuje strikezonu na požádání, navíc začíná úplně na levém okraji nadhazovacího prkna a ještě udělá výkrok doleva, takže jeho nadhozy nelétají k pálkařům ani tak zepředu, jako spíše ze strany...

Filip Čapka - changeup

 

Filip Čapka z Draků Brno zatím předvádí stabilní výkony a zařadil se mezi ty nejlepší extraligové nadhazovače. Po výhře nad obhájci titulu z Ostravy má bilanci již 7 výher a 0 proher s 3.44 ERA a 1.273 WHIP. Nyní ho čeká těžká zkouška na Poháru mistrů v německém Bonnu, kde Drakům i Arrows budeme držet palce!

Jake Rabinowitz - curveball

 

Rabinowitzovi se sobotní utkání s Eagles příliš nevydařilo, jeho točky ho ale poslouchaly parádně. Za 3.1 směny hodil 4 strikeouty, bohužel k nim přidal ale také 9 odpalů a celkem 7 doběhů soupeřů, takže z toho nakonec byla druhá prohra pro Rabinowitze v letošní sezoně. Bonusové body pro Šimona Blažka za hezkou otočku.

Ethan Skuija - slider

 

V tomto článku samozřejmě nejde vynechat ani výjimečný výkon Ethana Skuijy z Tempa Praha, který v nedělním utkání proti Eagles zaznamenal neuvěřitelných 21 strikeoutů, navíc proti jednomu z nejsilnějších lineupů v Extralize! Kombinace jeho tvrdého fastballu a tohoto rychlého slideru (který létá rychlostí přes 130 km/h a navíc u toho ostře zahybá doleva a dolů) byla i pro ty nejkvalitnější pálkaře Eagles neřešitelným rébusem.

Ethan Skuija - fastball

 

A protože zůstat jen u jednoho Skuijova nadhozu by byla škoda, přidávám ještě jeden bonusový. Tímto fastballem, který mohl místy dosahovat rychlostí až přes 150 km/h (cca 94 mph), dosáhl celkem na 12 strikeoutů z 21. Jak můžete vidět, problém s ním měl i Martin Červenka, zvyklý odpalovat na skvělé nadhazovače v AAA...

---------

Pokud Vám v tomto přehledu nějaký konkrétní nadhoz chybí, napište mi o něm v komentářích zde, na facebooku, mailem, případně napřímo na našem baseballovém fóru na Discordu!