Nasty pitches - Grand Finale

Datum: 29.7.2022 | Autor: Jiří Vlach

Konec nadstavby pro šest nejlepších týmů Extraligy znamená také letošní konec naší (ne)pravidelné rubriky Nasty Pitches. Všech šest vítězů předchozích šesti kol se nyní utká ve velkém finále o titul toho nejvíce "nasty" nadhozu!

A Jak to dopadlo minule? Přes 70 procent z vás hlasovalo pro smrtící nadhoz Lubomíra Čuhela, který tak naprosto ovládl 6. kolo Nasty Pitches:

Pojďme si tedy zrekapitulovat všechny nadhazovače, kteři se se svým nadhozem probojovali až do finále:

Tomáš Ondra - fastball

 


Vůbec první vydání Nasty Pitches vyhrál nadhazovač Hrochů Brno Tomáš Ondra se svým fastballem. Hroši jsou stále ve hře o titul a po zranění Jona Kennedyho bude Ondra hrát stěžejní roli, pokud chtějí Hroši dojít až do samotného finále.

Ethan Skuija - slider

 

Tady není zřejmě příliš co dodávat: Ethan Skuija je fenomén letošního ročníku a má namířeno k překonání historického rekordu české Extraligy ve strikeoutech za sezonu, který trvá už 13 let. Jeho nasty slider tak nesmí v tomto přehledu chybět!

Albert Pražák - fastball

 

Třetí kolo Nasty Pitches patřilo Albertu Pražákovi z Eagles a jeho povedenému fastballu z Utkání hvězd v Hluboké nad Vltavou. Také na Pražáka budou Eagles spoléhat v playoff, ač je mu stále teprve 16 let. V letošní sezoně hodil 46 strikeoutů za 55 směn.

Viktor Beránek - changeup

 

Ve čtvrtém kole zvítězil další velmi mladý nadhazovač: Viktor Beránek z Hrochů Brno, který se představil na Pražském baseballovém týdnu a zaujal svými živými nadhozy. Tento víkend odházel no-hitter v Extralize 18 letých a má za sebou již také svůj první zápas v Extralize dospělých. 

Alec Lemmon - curveball

 

Páté kolo ovládl Alec Lemmon z Arrows Ostrava a jeho nekompromisní točka, která vyletí pálkaři téměř až nad hlavu, aby pak skončila někde u kotníků... Lemmon byl i letos oporou ostravského týmu a zatím hodil 74 strikeoutů za necelých 58 směn s ERA těsně pod 3.00.

Lubomír Čuhel - splitter

 

No a poslední šesté kolo vyhrál Lubomír Čuhel z Tempa Praha, černý kůň celé soutěže, se svým technickým nadhozem z utkání proti Drakům. Původně jsme nadhoz klasifikovali jako changeup, ale při blížším zkoumání jde vidět rozevřenou vidličku z prstů během úchopu, takže jde spíše o splitter. Nasty!

---------

Pokud Vám v tomto přehledu nějaký konkrétní nadhoz chybí, napište mi o něm v komentářích zde, na facebooku, mailem, případně napřímo na našem baseballovém fóru na Discordu!