Nasty pitches 23/6

Datum: 18.5.2023 | Autor: Jiří Vlach

Základní část Extraligy je u konce a už známe oba dva nepostupující týmy, kterými jsou Arrows a Technika. Oba týmy teď budou čekat náročné boje v baráži o udržení Extraligy, zatímco první šestka tabulky se postupně utká o čtyři místa do srpnového semifinále. 

Jak dopadlo naše hlasování minulý týden? Parker Thode se svým curveballem vyhrál poměrně těsně o 3 hlasy před side-arm nadhazovačem Eagles Samuelem Steigertem:

A které nadhozy jsme pro vás vybrali tento týden?

Jhenderson Hurtado - curveball

 

Drakům se jejich importi na první pokus příliš nepovedli. Morao, Sanchez a Mendoza jsou ale už pryč a šanci dostávají prověření hráči se zkušenostmi z Minor leagues, jako například Jhenderson Hurtado, po dlouhých 6 let nadhazovač farmářských týmů Oakladnu Athletics. V pátek se blýkl svým zatím nejlepším výkonem v Extralize: 13 strikeoutů za 6 směn proti Eagles Praha!

Lukáš Ercoli - curveball

 

Lukáš Ercoli má za sebou krušný start do nové sezony, o víkendu proti Třebíči to však byl starý dobrý Ercoli, jak si ho pamatujeme z minulých let: 7 směn za necelých 100 nadhozů, 11 strikeoutů a hlavně žádná meta zdarma a 68,8 strike rate, tomu říkám comeback! 

Jan Kozel - changeup

 

Šance na titul pro Arrows Ostrava jsou pryč, teď je bude čekat životně důležitá bitva o udržení Extraligy i pro příští sezonu, kde budou spoléhat na starty od mladého Jana Kozla. V Nasty pitches již jednou byl se svým curveballem, ale jeho changeupy jsou taky parádní!

Filip Němec - curveball

 

Minulý víkend jsme mohli vidět také jeden extraligový debut. Mladý levoruký nadhazovač Eagles Filip Němec se představil v závěru utkání proti Drakům a hned prvním dvěma pálkařům, které viděl, hodil strikeout! 

Alec Lemmon - changeup

 

Hlubocký Alec Lemmon nastupoval v této sezoně zatím výhradně jako reliever, ale pro důležitou sérii proti Technice dostal důvěru opět jako starter a Hluboké se tento tah rozhodně vyplatil. 10 strikeoutů za 6 směn a žádný umožněný doběh nakonec dovedli Sokol k pohodlné výhře 10:1. 

---------

Pokud Vám v tomto přehledu nějaký konkrétní nadhoz chybí, napište mi o něm v komentářích zde, na facebooku, mailem, případně napřímo na našem baseballovém fóru na Discordu!